Фамаликао направи огромен скок, Краев влезе в края (видео)

Само с един мач Фамаликао се отлепи от дъното на класирането в Примейра Лига и напусна зоната на изпадащите. Отборът на Божидар Краев разгроми като гост Маритимо с 4:0, а българинът се появи в последните минути, заменяйки Мануел Угарте. За домакините пък не игра бившият халф на ЦСКА-София Стефано Белтраме.

Иво Родригеш даде аванс на Фамаликао в 32-ата минута след пас на Угарте, а в 37-ата Андерсон вкара втори гол за гостите. Маритимо можеше да намали в края на полувремето, но Родриго Пиньо пропусна дузпа. След почивката Иво Родригеш и Андерсон се разписаха още по веднъж, за да донесат най-убедитената победа на Фамаликао през сезона.

Тимът на Краев е 14-и в подреждането с 23 точки, колкото има и Портимонензе. След Фамаликао останаха Фарензе, Маритимо, Насионал и Боависта

В дербито на кръга Бенфика се наложи като гост на Брага с 2:0. Рафа Силва откри резултата срещу бившия си отбор в 45-ата минута, а след почивката се разписа и Харис Сеферович. Домакините играха с човек по-малко от 39-ата минута заради червения картон на Франсерджо.

Бенфика измести Брага от третото място в класирането, но изостава на цели 14 точки от водача Спортинг (Лисабон). На втора позиция е Порто. Изоставането на "драконите" от върха е 10 точки.