Йовица Арсич: Някои играчи не си използват минутите адекватно

Балкан се наложи с 84:71 над Черноморец в ¼-финален сблъсък от турнира за Купата на България в Панагюрище. На полуфинала в събота тимът от Ботевград ще се изправи срещу Рилски спортист. Ето как коментира победата и следващия съперник треньорът на Балкан Йовица Арсич:

„Не държахме фокуса в края. Играчи, които получават минути заради някакви добри тренировки, ги приемат като награда, но не си използват минутите адекватно. Аз исках да дадам възможност на всички да се изявят, но някои не се представиха по най-добрия начин. Като цяло съм доволен. Черноморец изглездаше по-добре днес, но имахме достатъчно добра защита, за да можем да победим.

Не само борбата беше проблем за тях, видимо и стрелбата не им вървеше. Играем вече четвърти мач този сезон, познаваме се много добре, за да има някакви много големи изненади. Реално, разликата трябваше да е по-убедителна.

Баскетболът е комплексна игра. Това да можеш да скачаш е далеч от достатъчно. Станимир Маринов трябва да се върне във форма, да си върне спокойствие, да може да влиза в дуел. Много дълго е без мачове, за да очакваме от него чудеса. Старае се на тренировки, има голямо желание и реших, че има нужда от мачове. В мачове като този, където имахме предимство защо да не му дам възможност да се изяви и да влиза в ритъм. Надявам се, ако върви всичко нормално за евротурнира да е на по-високо ниво и да може да ни помогне.

Срещу Рилски ще бъде много важна борбата, трябва да контролираме тяхната стрелба за три точки, което изобщо не е лесно, защото са отбор, който има високи проценти в стрелбата от далечно разстояние. Вече сме играли срещу тях, всеки отбор има своите силни страни. Който успее да наложи играта си, ще спечели.”, заяви треньорът на Балкан Йовица Арсич.