Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

В последния ¼-финален сблъсък: Ямбол може да поднесе изненадата срещу Берое

Ямбол ще се изправи срещу Берое в последния мач от четвъртфиналната фаза от турнира за Купата на България. Срещата е днес от 20:00 часа в Панагюрище. Преди нея, Sportal.bg отново потърси бившия баскетболен национал Бойко Младенов, който направи своята прогноза за сблъсъка между седмия и четвъртия в класирането на НБЛ.

Берое – Ямбол
(12.03 – 20:00 ч.)

Баскетболистите на Ямбол показаха, че са мотивирани и мислят за купата. Много е трудно да се определи кой ще победи в този мач, въпреки че Берое е сочен за фаворит. Зависи дали тимът от Стара Загора ще може да превъзмогне проблемите си. Ямбол има сериозна мотивация. Може да се стигне до изненада.

Любо Минчев и Тони Дечев дълги години са били съотборници, познават се доста добре, ще има доста голямо тактическо надиграване в мача.

Ямбол разполага с доста опитни баскетболисти, има лидер в лицето на Иван Лилов. Берое пък има състезатели, които са се доказали години наред в нашето първенство. Ако успеят да се мотивират и да не подценяват Ямбол в този мач, би трябвало да стигнат до победата. Но не изключват варианта тимът на Любо Минчев да се пропука. Ако играта на Ямбол тръгне и има близък резултат, може да се стигне до изненада и Ямбол да победи.

Берое не би трябвало да подценява Ямбол, ако го направят, ще загубят. Старозагорци трябва да са пределно мотивирани, за да спечелят.

Фаворит: Берое