Атлетик Билбао пак не намери сили за успех в Ла Лига (видео)

Атлетик Билбао не спира да радва привържениците си в турнирите за купите, но също така продължава и да бъде неубедителен в първенството. Сега “лъвовете” не намериха сили да надвият Валенсия на своя стадион - 1:1. Това означава, че след 21 срещи баските са точно в средата на класирането с една победа в последните четири кръга.

Даже гостуващият тим превъзхождаше през първото полувреме, но имаше нещастието да си вкара автогол в 43-ата минута. Тогава Уго Гийямон засече неволно топката в собствената си мрежа, опитвайки се да пресече подаване към останал сам футболист на Атлетик.
След почивката ролите се размениха и футболистите на Марселиньо заиграха по-силно, но пък Валенсия стигна до гол. Това се случи в 65-ата, когато бившият защитник на Арсенал Габриел Паулиста спокойно насочи кълбото с глава долния десен ъгъл на вратата на Унай Симон.
В следващия кръг тимът от “Местайя” ще се изправи срещу шампиона Реал Мадрид, а Билбао ще гостува на новака Кадис.