18-годишният Емил Стоилов с трети мач за сезона в най-силното първенство в Европа

18-годишният център Емил Стоилов продължава да получава шансове в мъжкия отбор на испанския елитен Мовистар Естудиантес. Българският талант записа третия си мач за сезона в Лига Ендеса, след като се появи на паркета за две минути при загубата от Сарагоса със 73:79 в двубой от 19-ия кръг на най-силното европейско първенство по баскетбол.

Sportal.bg разкрива: 40 неща, които не знаете за Емил Стоилов

213-сантиметровият гигант използва по добър начин малкото получено игрово време от своя треньор Хавиер Замора и записа на сметката си две борби в края на първото полувреме на двубоя. Стоилов, който е юноша на ЦСКА, вече четвърта година е част от Естудиантес, като постепенно премина през юношеските формации на испанския тим, за да си извоюва място в мъжкия състав. През настоящия сезон той е неизменна част от първия отбор и записа минути срещу Билбао и Валенсия през декември.

Официален дебют за Естудиантес записа и шампионът с Далас Маверикс от 2011-а Джей Джей Бареа. 36-годишният ветеран, който подписа договор до края на сезона, остави 14 точки на сметката си в първия си мач в Европа. Иначе, Алекса Аврамович завърши с 20 точки за Естудиантес, който е на 16-ата позиция в класирането с 5 победи и 12 загуби.

Image

Дайлън Енис пък поведе Сарагоса към успеха със своите 22 точки, Робин Бензинг добави 11, а Тригви Хлинасон записа 10 точки и 6 борби. Тимът е на 12-ото място с 8 успеха и 13 поражения.