Атлетик Билбао остава в битката за Купата на Испания след драма и дузпи

Атлетик Билбао стана последният полуфиналист в турнира за Купата на Испания. Баските се добраха до този етап от надпреварата по доста инфарктен начин, побеждавайки с дузпи Бетис при гостуването си на "Бенито Вийямарин" от 1/4-финала. Севилци поведоха в резултата в 85-ата минута чрез Хуанми и вече се виждаха победители, но в 94-ата Раул Гарсия изравни и прати мача в продължения, а след това се стигна и до дузпи. Там гостите показаха по-здрави нерви и с 4:1 точни удара стигнаха до успеха.

Домакините започнаха по-добре мача и създадоха две добри възможности за гол. Първо в 28-ата минута Серхио Каналес направи голям пропуск от близка дистанция, а след това в 33-ата минута и Хуан Миранда стреля опасно, но неточно.

Атлетик пък стигна до добър шанс в самия край на полувремето, когато Раул Гарсия отправи опасен изстрел с глава, спасен от вратаря Йоел Роблес.

Второто полувреме обаче гостите започнаха по-силно и първо в 63-ата минута Роблес трябваше да прави ново спасяване след изстрел по земя на Юри Берчиче, а след това и Оскар де Маркос бе близо до откриване ра резултата след удар с глава отблизо, който профуча над напречната греда.

Бетис обаче издебна своя шанс, който дойде в 84-ата минута. Набил Фекир напредна с топка в крака, защитник опита да я избие, но я насочи към Хуанми, който с хубав удар от воле вкара за 1:0.

Атлетик обаче не се предаде и успя да се добере до изравняване в 4-ата минута на добавеното време. Иниго Мартинес центрира за Раул Гарсия, който с глава вкара за 1:1.

Така се стигна до продължения, в които не паднаха голове, а накрая бе време дузпите да определят победителя. Всички изпълнители на Атлетик бяха точни от бялата точка, докато Серхио Каналес и Хуанми за Бетис изпълниха лошо своите удари и вратарят Унай Симон на два пъти спаси, за да донесе успеха на своя тим с 4:1.

Така Атлетик се класира на 1/2-финала в турнира, присъединявайки се към Барселона, Севиля и Леванте. Жребият за тази фаза е в петък следобед.