Папу Гомес дебютира за Севиля, друг аржентинец прати тима на полуфинал

Севиля се класира за полуфиналите в турнира за Купата на краля след минимална победа с 1:0 над втородивизионния Алмерия. Единствения гол за гостите вкара Лукас Окампос в 67-ата минута, а дебют с екипа на андалусийци направи привлеченият от Аталанта Алехандро Гомес.

Севиля доминираше по отношение на притежанието на топката и създадоха повече положения, но и Алмерия имаше своите шансове. Единственият отбор извън Ла Лига на четвъртфиналите на няколко можеше да поведе, но опитът на гостите си каза думата и те стигнаха до успеха. Тимът от "Рамон Санчес Писхуан" е на полуфинал в надпреварата за девети път през новия век, а повече участия на тази фаза в състазанието има само Барселона - 13.
Папу Гомес започна като титуляр и остана на терена до 60-ата минута, когато бе заменен от Сусо. Бившият футболист на Милан се включи силно и асистира за попадението на Лукас Окампос. Аржентинецът е далеч от формата си от миналия сезон и има само 4 гола в Ла Лига, но днес оправда доверието на Юлен Лопетеги.

Севиля е първият полуфиналист за Купата на краля. Утре са мачовете Леванте - Виляреал и Гранада - Барселона, а в четвъртък Бетис посреща Атлетик Билбао.