ПСЖ не прояви никакво съчувствие към Истанбул Башакшехир в доиграването (видео)

Пари Сен Жермен размаза Истанбул Башакшехир с 5:1 в доиграването на скандално прекратения мач между двата тима от Шампионската лига. Срещата тази вече продължи от 14-ата минута, след като по това време във вторник се стигна до разправиите заради обвиненията в расизъм, които Пиер Уебо отправи към четвъртия рефер. С този успех френският тим завършва на първо място в Група „Н“, изпреварвайки РБ (Лайпциг), който финишира втори. Манчестър Юнайтед отива в Лига Европа като трети, а турците остават последни.

Неймар наниза хеттрик за парижани в 21-вата, 38-ата и 50-ата минути, а Килиан Мбапе добави два гола в 42-ата от дузпа и в 62-ата. Ветеранът Мехмет Топал реализира единственото попадение за „оранжевите“ в 57-ата. Играчите на Томас Тухел пропуснаха да забият още няколко гола.

За да свали от напрежението, УЕФА подмени румънските съдии с такива от Нидерландия. Отделно на празния стадион бяха опънати плакати с призиви за борба с расизма, а преди началото всички играчи се събраха в центъра на терена и коленичиха.

Турският отбор изненадващо създаде две опасности в първите две минути, но го пропусна. Това беше почти всичко, с което момчетата на Окан Бурук успяха да затруднят звездната селекция на домакините. След това Истанбул Башакшехир беше отнесен от развилнелите се играчи на френския шампион.

Неймар заби изключителен първи гол в 21-вата минута, а в пак той 38-ата удвои.

Секунди след втория гол бразилецът излезе сам срещу вратаря, след което топката стигна до младия Митчел Бакер и то я изпрати в мрежата. Попадението на защитника обаче не беше зачетено заради засада, но пък ВАР се намеси и забеляза, че Ней Джуниър е бил фаулиран от стража при единоборството и съответно беше отсъдена дузпа. Мбапе я реализира, а минутата вече беше станала 42-а.

Пет минути след подновяването на играта Неймар оформи хеттрика си – 4:0.

Турският тим напомни за себе си след малко щастлив гол в 57-ата, дошъл след рикошет в тялото на Мехмед Топал.

В 62-ата Мбапе довърши съперника с пети изстрел в мрежата.

Жребият за 1/8-финалите ще се тегли в понеделник от 13:00 часа.