Лил спря устрема на Монако (видео)

Лил спечели битката в подножието на върха. "Песовете" победиха Монако с 2:1 и се изкачиха на второ място, изоставайки на две точки от лидера ПСЖ.

Двубоят не предложи очакваните емоции, но Лил бе по-настоятелен и заслужено стигна до успеха, като прекъсна серия от четири поредни победи на съперника. Тимът на Кристоф Галтие постигна първа победа през този сезон, след като е имал мач в евротурнирите през седмицата.

Срещата започна обещаващо и Меньон трябваш да се намесва в 13-ата минута, но следващият удар към една от двете врати бе чак в 35-ата минута, когато Бен Йедер пробва удар от малък ъгъл. Малко преди почивката вратарят на гостите Маноне направи отлично спасяване след изстрел на Бамба, а това бе най-добрата ситуация за първото полувреме.

Италианският вратар се изяви и в началото на втората част. В този период Лил пое контрола върху срещата и я реши в рамките на 12 минути. Джонатан Дейвид откри резултата, а Юсуф Язъджъ удвои аванса на домакините след подаване на сънародника си Бурак Йълмаз. В самия край на двубоя влезлият като резерва Пелегри отбеляза почетно попадение за Монако.

ЛИЛ - МОНАКО 2:1