Във Франция става все по-интересно: Лион повали ПСЖ

Пари Сен Жермен може да има по-сериозна конкуренция за титлата в Лига 1 през този сезон. Отборът на Томас Тухел загуби на "Парк де Пренс" от Лион с 0:1 и се смъкна на трето място в класирането. Парижани останаха с 28 точки, а пред тях са Лил и Лион с по 29.

Единствения гол в мача вкара Тино Кадевере в 35-ата минута. "Хлапетата" изиграха мача тактически правилно и не допуснаха почти никакви опасности пред вратата на Антони Лопеш. Неймар игра слабо за ПСЖ, а в самия край на добавеното време Тиаго Мендеш влезе грубо в краката му и получи червен картон. Неймар беше изнесен на носилка, а преди това не успя да сдържи сълзите си от болка.

Лион вече е в серия от 5 поредни победи и спечели на "Парк де Пренс" за първи път от 2013 година. ПСЖ пък регистрира четвърта загуба през сезона. Две от предишните три също бяха с 0:1.
Домакините започнаха лежерно и не поставиха съперника под сериозен натиск. Тухел трябваше да прави принудителна смяна в средата на полувремето, когато Абду Диало се контузи и вместо него влезе Тило Керер.
В 35-ата минута парижани сгрешиха при изнасянето на топката, Карл Токо-Екамби веднага подаде на Кадевере и бившият футболист на Льо Авър откри резултата.
ПСЖ реагира чак след почивката. За това помогна и появата в игра на Килиан Мбапе, Андер Ерера, Идриса Гей и Рафиня. В 67-ата минута обаче само добрата намеса на Кейлор Навас спаси шампионите от втори гол след мощен шут на Лукас Пакета.
В края на редовното време Бруно Моура изскочи сам срещу Навас, но костариканецът отново демонстрира блестящ рефелекс. В ответната атака Мбапе стреля в аут и пропиля последната възможност за ПСЖ да изравни.
Най-лошото за френския гранд се случи секунди преди края на мача. Тогава Тиаго Мендеш се опита да спре пробив на Неймар, но захвана лошо крака му с шпагата си. Бразилецът се разплака, докато чакаше медицинска помощ и веднага бе откаран в болница.