Първи точки за Хърватия в Лигата на нациите (видео)

От третия опит Хърватия най-накрая спечели точки в Лигата на нациите, след като надви Швеция с 2:1 на свой терен в среща от Група 3 на Дивизия “А”. Скандинавците пък остават без актив в тази група, в която са още фаворитите Франция и Португалия.

Финалистите от Мондиал 2018 направиха силно първо полувреме, в което поведоха след попадение на Никола Влашич в 32-ата минута.

Гостите натиснаха след почивката и заслужено изравниха чрез ветерана Маркус Берг в 66-ата. Шведите доминираха и търсеха втория гол, но в 84-ата минута се пропукаха в защита, което се възползва Андрей Крамарич, забивайки за победното 2:1.

В сряда хърватите посрещат “петлите” в повторения на финала от Русия, а по същото време “тре крунур” ще гостуват на Кристиано Роналдо и компания.