Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Швеция изненада Русия в Москва (видео)

Швеция се наложи с 2:1 над Русия в контрола, играна в Москва. Домакините бяха по-добрият отбор и създадоха повече положения, но скандинавците демонстрираха завидна ефективност и стигнаха до успеха с попадения на Александър Исак и Матиас Йохансон. За Русия се разписа дебютантът Александър Соболев в добавеното време.

Шведите поведоха в 21-ата минута, когато Исак наказа неразчетено излизане на Сослан Джанаев и с глава прати топката в мрежата. Последваха пропуски на Антон Миранчук и Вячеслав Караваев, а в края на полувремето Андрей Мостовой се размина с топката на сантиметри от вратата.
След почивката домакините по-трудно стигаха до голови ситуации. Направените смени не внесоха очакваната свежест в действията на отбора. Така се стигна до 73-ата минута, когато Йохансон стреля, топката се отклони от крака на Фьодор Кудряшо и влетя във вратата.

В 83-ата минута Соболев падна в наказателното поле и поиска дузпа, но реферът си замълча. В първата от трите добавени минути Денис Черишев центрира от корнер, а Соболев с глава отбеляза дебютния си гол за националния отбор.
Следващите два мача на Русия са от Лигата на нациите - срещу Турция и Унгария, и в тях тимът на Станислав Черчесов отново ще е домакин.

На шведите им предстоят тежки гостувания на Хърватия и Португалия.

РУСИЯ - ШВЕЦИЯ 1:2 (0:1)
0:1 А. Исак (21)
0:2 М. Йохансон (73)
1:2 А. Соболев (90)