Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Хърватия обърна Швейцария в контрола (видео)

Хърватия победи Швейцария в контролна среща, играна на "Кюбунпарк" в Санкт Гален. Гостите показаха характер и стигнаха до успеха след обрат.

Швейцария поведе в 31-ата минута, когато Гранит Джака центрира за Марио Гавранович, който с глава порази вратата за 1:0.

"Шахматистите" обаче се върнаха в мача в 42-ата минута. Домагой Бръдарич бе изведен в наказателното поле и върна към нахлуващия от задна позиция Йосип Брекало, който от движение отбеляза в близкия ъгъл за 1:1.

В 67-ата минута хърватите направиха пълен обрат. Анте Будимир напредна в пеналта и подаде успореден пас към Марио Пашалич, който отблизо засече за 1:2.

Така Хърватия сложи край на серията си от загуби и си върна настроението преди сблъсъка с Швеция в Лигата на нациите в неделя. Швейцария пък продължава серията си без победа, която вече е 3 поредни двубоя. "Кръстоносците" гостуват на Испания  в събота.