Пашов титуляр при първата победа на Академика (видео)

Академика (Клинчени) се наложи с 2:0 над гостуващия Газ Метан и постигна първа победа от началото на сезона в Румъния. В състава на Илие Поенару титуляр беше Георги Пашов, а другите двама българи - Асен Чандъров и Цветелин Чунчуков, останаха извън групата за двубоя.

Първото полувреме беше равностойно, но след почивката домакините вдигнаха оборотите и заслужено стигнаха до трите точки. В В 61-ата минута ветеранът Еугениу Чеботару шутира от границата на наказателното поле, топката леко се отби от тялото на противников футболист и влетя в мрежата за 1:0.
Само осем минути по-късно стражът на Газ Метан Александру Бузбуки не успя да боксира добре след центриране от корнер и от това се възползва Никита Патриче, който отблизо удвои аванса на Академика.

Отборът от Клинчени събра 6 точки и се изравни с днешния си противник в средата на класирането. Лидер с пълен актив след 5-ия кръг е Университатя (Крайова).