Отборът на Ради Димитров отмъкна точка от шампиона ЧФР Клуж (видео)

Румънският първенец ЧФР Клуж не успя да победи Сепси в среща от 2-ия кръг на румънското първенство. Титутляр в състава на гостите беше Радослав Димитров. Той и съотборниците му играха много дисциплинирано и се възползваха от проблемите на ЧФР Клуж, който преди няколко дни отпадна от Шампионската лига след загуба с дузпи от Динамо (Загреб).

Както и срещу хърватския гранд, капитанът Чиприан Деак пропусна дузпа. Той не успя да се разпише от бялата точка в 56-ата минута, но домакините имаха и други положения, които пропиляха.
До равенство на чужд терен стигна и Академика (Клинчени) - 2:2 срещу Херманщат. За гостите играха трима българи. Георги Пашов беше титуляр, а Цветелин Чунчуков и Асен Чандъров се появлиха като резерви след почивката. Чунчуков получи и жълт картон.

За Херманщат се разписаха Йонуц Балан и Фабио Фортес, а за Академика - Разван Патриче и Мариан Шербан. До 90-ата минута резултатът беше 1:1, но двата тима си размениха по едно попадение в добавеното време.