Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Университатя с пета поредна победа в Румъния

Отборът на Университатя продължава със силните си игри от началото на сезона в Румъния. Съставът от Крайова записа 5-а поредна победа от 5 мача. Този път това се случи в гостуването на новака Аргеш (Питещи), където синьо-белите се наложиха с 2:1.

Българският халф Антони Иванов отново не бе в групата за мача, което е ясен знак, че той ще си тръгне до края на трансферния прозорец.

Чикалдау в 9-ата и Колич в 15-ата минута дадоха преднина от два гола на Университатя още през първото полувреме.

Аргеш върна един гол в края на мача чрез Хонсиу в 88-ата минута, но за повече нямаше време.

Така Университатя продължава да държи първото място с пълен актив от 15 точки. Аргеш се намира на предпоследната 15-а позиция с 1 точка до момента.