Айнтрахт (Брауншвайг) дочака първа точка в Бундеслигата след 28 г.

Новакът Айнтрахт (Брауншвайг) спечели първата си точка в германския елит от 28 години насам. Това стана при домакинското реми 1:1 с Нюрнберг в последния двубой от петия кръг. Адам Хлушек изведе гостите напред в резултата след 28 минути игра, като реализира след отлично подаване на десния бек Тимъти Чандлър. Айнтрахт наложи силен натиск през второто полувреме и логично стигна до попадение чрез норвежеца Омар Елабделауи в 70-ата минута. Домакините бяха по-активни и заслужава да победят, но нямаха късмет срещу отличния днес вратар на съперника Рафаел Шефер.

Колкото и да са щастливи от дебютната си точка, играчите от Брауншвайг нямат поводи за радост. Айнтрахт и Нюрнберг са два от трите тима без победа от началото на сезона и съответно са в зоната на изпадащите.