Хамбургер с първа победа, младок се развихри в края

Отборът на Хамбургер ШФ спечели с 4:0 на своя "Имтех-Арена" срещу гостуващия Айнтрахт (Брауншвайг) в среща от четвъртия кръг на Бундеслигата. Ранни попадения на Рафаел ван дер Ваарт (7), Жак Зуа (17) и Хакан Чалханоолу (80 и 90) донесоха първи успех за тима от северното пристанище.

Домакините успяха да стигнат до две рани попадения, които им позволиха да контролират срещата до почивката. В седмата минута Рафаел ван дер Ваарт откри след подаване на Максимилиан Байстер. Интересното е, че това беше първата добра акция на Шпорт Ферайн. Десет минути по-късно Жак Зуа също се възползва от подаване на Байстер, за да удвои с насочване отблизо.

През втората част нямаше много интересни моменти пред двете врати. В 80-ата и малките надежди на гостите угаснаха. Хакан Чалханоолу вкара за 3:0 след асистенция на Петер Ирачек. 19-годишният германец от турски произход вкара едва минута след влизането си в игра. В 90-ата отново той реализира с прекрасен удар от пряк свободен удар - 4:0.

Новакът Брауншвайг остава на последното място без спечелена точка.

Снимка: Getty Images/Guliver