Единият Айнтрахт надигна глава за сметка на другия

Айнтрахт (Франкфурт) спечели с 2:0 гостуването си на новака Айнтрахт (Брауншвайг) в мача на съименниците в Бундеслигата. Голове на Александер Майер (52) и Щефан Айгнер (62) донесоха победата за "червено-черните". Преди този двубой и двата тима бяха записали по две загуби и днешният сблъсък трябваше да даде отговор на въпроса кой от тях ще успее да надигне глава. Очаквано това го направи по-опитният състав от Франкфурт. Играчите на Армин Фее бяха с класа над противника си и логично извоюваха победата. Още в 11-ата минута Такаши Инуи можеше да открие, но гредата спаси домакините.

Гостите успяха да материализират превъзходството си в 52-ата минута след щастлив рикошет. Майер стреля, като топката се отклони в тялото на защитника Ермин Бичакчич и залъга вратаря Даниел Давари - 0:1. След десет минути Айгнер удвои преднината на франкфуртци. Отделно "червено-черните" пропуснаха още поне две-три отлични възможности за по-изразителен успех.

Футболистите от Брауншвайг стигнаха само до една греда след топовен изстрел на Саймън Джексън в 85-ата минута.

В следващия кръг на "лъвовете" им предстои гостуване на изпадналия в криза Хамбургер ШФ, а Айнтрахт (Франкфурт) приема Борусия (Дортмунд).