Аугсбург матира Нюрнберг в края (видео)

Отборът на Аугсбург спечели втора поредна победа в Бундеслигата след 1:0 като гост на Нюрнберг в среща от четвъртия кръг. Кевин Фогт отбеляза в 84-ата минута и остави "франкте" без победа.

Още през първото полувреме баварците имаха по-чистите положения, но вратарят Рафаел Шефер беше на висота. В 76-ата минута Хавиер Пинола от състава на домакините беше изгонен с втори жълт картон. Логичното се случи в 84-ата минута, когато Тобиас Вернер имаше страшно много пространство, не сполучи с удара, но Фогт реализира от много близо.

Аугсбург се изкачи временно на десето място, докато Нюрнберг е 15-и.

Снимка: Getty Images/Guliver