Изненадващ герой измъкна Борусия (Д) срещу новак

Борусия (Дортмунд) продължава с пълен актив и след втория кръг в Бундеслигата. "Жълто-черните" обаче хвърлиха доста усилия, докато пречупят коравия Айнтрахт (Брауншвайг) у дома за крайното 2:1. Изненадващо трите точки изкова не някоя от многото звезди на бившите шампиони, а 21-годишният младок Йонас Хофман. Той се появи като резерва в 67-ата минута и до края на двубоя успя да вкара един гол в 75-ата минута и да спечели дузпата за втория в 86-ата минута, реализиран от Марко Ройс. Минута преди края Роберт Левандовски си заби нещастен автогол, заради което ще помни с лошо своя юбилеен мач №100 за първенство.

Така отборът на Юрген Клоп има 6 точки, колкото събра и големият съперник Байерн (Мюнхен). Дебют направиха две от новите попълнения - Хенрих Мхитарян и Сократис, които не взеха участие при разгрома над Аугсбург с 4:0 преди седмица. Арменецът, който току-що се възстанови от контузия, игра на мястото на Марко Ройс. Гръцкият защитник пък измести Невен Суботич от отбранителния вал.  Най-големи бяха очакванията към третия нов - Пиер-Емерик Обамеянг, който срещу Аугсбург изригна с хеттрик. Днес обаче националът на Габон се представи слабо, като пропусна няколко изгодни положения. Мхитарян също показа неточен мерник в няколко ситуации, веднъж дори сам срещу вратаря, но Клоп му гласува доверие до заключителните секунди. Треньорът обаче не изтърпя Обамеянг и в средата на втората част го смени с Хофман. Този ход на наставника се оказа повече от успешен. В 75-ата минута талантът направи двойно с Хумелс и по диагонала успя да намери целта, макар и след рикошет в гредата - 1:0.

До този момент новаците от Брауншвайг се бранеха добре, но сега вече трябваше да тръгнат напред. В 75-ата минута обаче като че ли всичко за тях приключи, след като Хофман навлезе в наказателното поле и падна след съприкосновение с Ермин Бичакчич. Повторенията показаха, че играчът на Борусия тръгва да се свлича още преди защитникът да го закачи, но в крайна сметка реферът Петер Зигел беше категоричен - дузпа. С отговорната задача се нагърби другата смяна Ройс, който не сгреши - 2:0.

Подкрепяни от над 7000 фенове, гостите от Айнтрахт се върнаха в мача в 89-ата минута. Тогава Кевин Кратц засече центриране от корнер, след което топката се отклони в главата на Левандовски и влетя в мрежата зад Роман Вайденфелер. До края тимът от Брауншвайг имаше още една възможност, но не успя да я изиграе добре и последният съдийски сигнал дойде при 2:1 за домакините.