Меси има само един цял мач от 25 (видео)

Голямата звезда на Барселона Лионел Меси притеснява феновете с новата си контузия. Статистиката показва, че аржентинецът определено не се намира в най-добра физическа форма. Цифрите на вестник "Спорт" доказват, че Лео има едва един цял мач в последните 25 за Барса и Аржентина.

Мъките на "десетката" започнаха на 2 април в двубоя срещу Пари Сен Жермен. Последваха 24 срещи, в които само в първия полуфинал срещу Байерн (Мюнхен) (0:4) Бълхата успя да започне и да завърши двубоя. Въпреки че имаше лято без официални футболни ангажименти, Меси участва в множество благотворителни мачове и нямаше дълга пълна почивка на мускулите.

В първата официална среща за Барса този сезон 26-годишният голмайстор игра 70 минути и наставникът Херардо Мартино му даде почивка. Срещу Атлетико в сряда остана на терена само първото полувреме, когато почувства болки в в бедрото. Меси остава под въпрос за неделното гостуване на коравия Малага.

Големите притеснения на феновете обаче са свързани това дали Лео ще може да си върне физическата устойчивост, която го пазеше от контузии предните сезони.

Снимки: Getty Images/Guliver