Новината от "Камп Ноу" е друга

В неделя вечер Барселона разгроми Леванте със 7:0 в първия си двубой от новия шампионат в Примера. Изразителната победа не е новина, колкото това, че Лионел Меси не завърши мача. В 71-ата минута аржентинецът отстъпи мястото си на Андрес Иниеста и това беше нещо, което не сме виждали от дълго време насам в първенството. За последно голаджията беше сменен на 19 септември 2010 г. при гостуването на Атлетико Мадрид и то след като беше получил контузия. След това във всеки един двубой, в който Меси излезе като титуляр, той остана на терена до края на срещата.

Треньорът Тата Мартино се обоснова, че мачът с Леванте е бил решен и е искал да даде почивка на звездата си. Докато беше на игрището, Лео вкара два гола и подаде за още един.