България се отлепи от дъното и завърши с победа

Юношеският национален отбор на България се отлепи от дъното и завърши с победа участието си на Европейското първенство Дивизия А в Латвия. В последната си среща "лъвчетата" надиграха Словения с и завършиха на предпоследната 15-та позиция в крайното класиране. Въпреки днешния успех, който бе първи за тях на първенството, догодина българите ще играят в по-слабата Дивизия Б.

18-годишните ни баскетболисти стигнаха до победата след силна последна четвърт. През останалите 30 минути срещата бе равностойна и преди заключителната четвърт на таблото светеше 63:63. В последните 10 минути българите вкараха 19 точки срещу 12 за съперника и по този начин си осигуриха победата - 82:75.

Александър Везенков бе най-резултатен за българите с 32 точки, към които добави 16 борби и 3 асистенции при стрелба 12/18 от игра. Евгени Хаджирусев изигра най-силния си мач на първенството с 19 точки и 3 отнети топки, докато Александър Милов се отчете с 12 точки при победата.

Жига Затезич и Ян Доленшек вкараха по 13 точки за Словения, като Доленшек овладя и 10 борби. Матиц Ребец отново се доближи до "трипъл-дабъл" и завърши с 11 точки, 10 асистенции и 7 борби, но направи и цели 8 грешки.