Най-доброто от юношеския ЕвроБаскет 2013 (видео)

Европейското първенство по баскетбол за юноши до 18-годишна възраст завърши преди броени дни в Латвия. За съжаление българските национали не успяха да запазят мястото си в елита на Европа и отпаднаха, завършвайки на 15-то място.

Златните медали отидоха в южните ни съседи от Турция, Хърватия завърши на втора позиция, докато Испания остана на трето място, след като надигра драматично домакините от Латвия.

Малка утеха за родните фенове на баскетбола е факта, че Александър Везенков бе един от най-добрите на първенството и завърши като реализатор №1.

В идеалната петица пък място намериха Кенан Сипахъ (Турция), Кристапс Порзингис и Анжейс Пасецникс (Латвия), както и Паоло Мартинели и Домагой Босняк (Хърватия). Турската звезда Сипахъ бе избран и за "Най-полезен играч" на турнира.

Вижте 10-те най-добри изпълнения на целия шампионат, както и най-емоциалните моменти от финалната среща и награждаването.