Юношеските национали на България със седма поредна загуба

Юношеският национален отбор на България по баскетбол записа седмата си поредна загуба на Европейското първенство Дивизия А, което се провежда в Латвия. Воденият от Георги Младенов отбор отстъпи на Италия с 57:67 и по този начин значително намали шансовете си за оставане в елитната дивизия на Европа.

Италианците очевидно си бяха взели поука от предишната среща между двата тима, когато въпреки категоричната си победа, допуснаха Александър Везенков да реализира 21 точки. Днес крилото на гръцкия Арис (Солун) бе опазен до скромните за неговите възможности 12 точки при стрелба 4/16. Везенков овладя и 13 отскочили топки и направи 4 асистенции.

„Адзурите” наложиха тотална доминация през първото полувреме на двубоя и се оттеглиха на почивка с аванс от 17 точки – 28:45. През третата четвърт „лъвчетата” се активизираха и заличиха голяма част от изоставането си, като след 30 минути губеха само с пет точки – 50:55.

В заключителната четвърт на мача българите вкараха само 7 точки срещу 12 за Италия, а в последните пет минути нашите така и не успяха да намерят верния път към коша на противника.

Венелин Христов също се отчете с 12 точки за България, докато Евгени Хаджирусев и Юлиян Владимиров добавиха по 9.

За Италия Симоне Фонтекио реализира 13 точки,а Лоренцо Балдазо добави 12.

На българите им предстои двубой със загубилия от срещата между Гърция и Босна и Херцеговина, а за да си осигурят шанс за оставане в Дивизия А, нашите задължително трябва да победят. При евентуален успех те ще се нуждаят от още една победа в последния си мач на първенството.

БЪЛГАРИЯ (18) – ИТАЛИЯ (18) 57:67 (20:25, 8:20, 22:10, 7:12)

БЪЛГАРИЯ (18): Юлиян Владимиров 9, Евгени Хаджирусев 9, Александър Милов, Александър Везенков 12, Николай Вангелов 8

ИТАЛИЯ (18): Лоренцо Балдазо 12, Марко Спису 6, Никола Акеле 2, Симоне Фонтекио 13, Якопо Ведовато 2