България изпусна Словения и продължава без победа

Юношеският национален отбор на България изпусна Словения и отстъпи със 77:85, записвайки петото си поредно поражение на Европейското първенство Дивизия А. Това бе втора загуба за нашите във втората фаза на състезанието и те по всяка вероятност ще се борят за оставане в елитната група.

Словения стартира ударно и поведе с 4:16 след пет минути, но до края на първата част българите изравниха резултата и след 18-6 в оставащите пет минути на таблото светеше 22:22.  Българите поведоха за кратко в началото на втората четвърт, но словенците отново взеха инициативата и поддържаха малка разлика, преди отборите да се оттеглят на почивка при резултат 37:37.

Третата четвърт се превърна в истински офанзивен рецитал на Александър Везенков и съотборниците му. Крилото на гръцкия Арис реализира 18 точки в тази част, включително пет тройки, а останалите му съотборници добавиха още 12, за да могат "лъвчетата" да поведат с 67:60 след 30 минути.

България задържа аванса си през първата половина на последната част, но в последствие изпусна контрола над мача и позволи на Словения да стигне до обрат. Съперниците ни поведоха със 74:75 четири минути преди сирената и не изпуснаха лидерството до края, фиксирайки изхода на 77:85 в своя полза. В заключителните седем минути на двубоя българите реализираха едва три точки.

Александър Везенков отново бе най-добър за България и записа "дабъл-дабъл" от 30 точки и 10 борби. Александър Милов добави 11 точки, а Евгени Хаджирусев, Ангел Пейчинов и Николай Вангелов завършиха с по 8 точки всеки.

Матиц Ребец бе над всички за Словения и бе близо до "трипъл-дабъл" - 29 точки, 13 асистенции, 8 борби и 4 отнети топки, реализирайки 7 тройки от 13 опита. Жига Затежич остана с 14 точки за словенците.

БЪЛГАРИЯ (18) - СЛОВЕНИЯ (18) 77:85 (22:22, 15:15, 30:23, 10:25)

БЪЛГАРИЯ (18): Юлиян Владимиров, Венелин Христов, Александър Милов, Александър Везенков, Ангел Пейчинов

СЛОВЕНИЯ (18): Матиц Ребец, Ян Новак, Жига Затежич, Юре Ритлоп, Ян Доленшек