Юношите с тежка загуба от Гърция

Националният отбор на България за юноши до 18 години записа тежка загуба в група „G” на Европейското първенство в Дивизия А, след като отстъпи от Гърция с 65:88 в първата си среща от втория етап на турнира на Стария контитент.

Най-резултатен за младите надежди на родния баскетбол беше Александър Милов с 18 точки, а Александър Везенков и Ангел Пейчинов приключиха мача съответно с по 13 и 9 точки.

Йоргос Диамантакос вкара 22 точки за южните ни съседи, като той овладя и 10 борби, а Димитриос Стаматис се прибра в съблекалнята с 18 точки на сметката си.

Срещата започна с натиск на гърците, което доведе и до 7:2 в полза на символичните домакини, но младите” лъвчета” отговориха чрез Милов и Везенков и доведоха резултата до пълен обрат – 9:7. До края на първата четвърт последва още една размяна на серии между двата тима, като в крайна сметка след 10 минути лидер бе Гърция – 22:19. До почивката равностойното представяне на двата отбра продължи с пълна сила, което запази и аванса на гърците – 35:32.

Всичко в тази среща приключи през третия период, когато баскетболистите на България просто не приличаха на себе си, а под другия кош съперникът ни вкарваше от всевъзможни позиции. Така след 30 минути игра разликата вече бе почти 20 точки – 47:63, а в заключителния период гърците парираха всеки опит на Везенков и компания и така последния съдийски сигнал прозвуча при 88:65 за Гърция.

Загубата най-вероятно ще отнеме шансовете на българския тим за класиране на първо място в този поток, след като гърците спечелиха първата си победа, а Украйна се наложи над Словения с 65:60 в драматичен и равностоен мач.

В следващата си среща от група "G" родните национали излизат срещу Словения, като мачът е насрочен за вторник от 16:15 часа.