На живо: Официална пресконференция преди L'Etape Bulgaria by Tour de France

Второ тежко поражение за "лъвчетата" на Младенов (видео)

Националният отбор на България за юноши до 18 години записа втора поредна тежка загуба на Европейското първенство за Дивизия А, което се провежда в Латвия, след като днес момчетата на Георги Младенов отстъпиха на Италия с 48:97 във втори двубой от група "С".

За младите "лъвчета" отново на ниво се представи Александър Везенков, който наниза почти половината от точките за нашите – 21, а Евгени Хаджирусев също записа на сметката си двуцифрен актив – 11 точки.

Симоне Фотнекио беше най-резултатен за италианците с 21 точки, Никола Акеле и Пиерфранческо Олива добавиха съответно по 16 и 12 точки, а Джакопо Ведовато и Лоренцо Балдасо завършиха с по 11 и 10 точки.

Двубоят започна добре за българите, които успяха да поддържат равенството в резултата през първите 3-4 минути, но след това момчетата на Жоро Младенов се скъсаха да бъркат, което доведе до серия от 11:1, което помогна на Италия да се откъсне напред – 17:6. До края на първото полувреме, за съжаление на нашите, ситуацията не се промени особено и логично пасивът на България вече бе повече от обезкуражаващ – 20:47.

Второто полувреме не се отличаваше особено от първите 20 минути – италианците продължаваха да държат под контрол случващото се на терена, а "лъвчетата" просто не намираха начин да се противопоставят на съперника си.

Така след 30 минути игра вече изоставахме с 38 точки – 36:74, а дори и при тази огромна разлика, баскетболистите на Италия не намалиха темпото и това направи победата им още по-изразителна – 97:48.

СТАТИСТИКА ОТ БЪЛГАРИЯ (18) – ИТАЛИЯ (18)