Евертън набира скорост, Бърнли остава без победа

Отборът на Евертън записа втора поредна победа и общо трета от началото на сезона, след като се наложи с 3:1 при гостуването си на Бърнли на "Търф Моор". Възпитаниците на Роберто Мартинес показаха, че набират скорост в шампионата и с голове на Самуел Ето'о (4, 86) и Ромелу Лукаку (29) стигнаха до трите точки срещу новака в английския елит. Дани Ингс изравни резултата за домакините в 20-ата минута, но това попадение се оказа напълно недостатъчно за домакините, които и след изминаването на деветия кръг от Премиър лийг не могат да запишат победа и с четири точки остават на предпоследното 19-о място с равни точки с последния Куинс Парк Рейнджърс.

Ето'о даде аванс на "карамелите" след само четири минути игра, след като засече с глава центриране на Лейтън Бейнс и след рикошет в горната греда зад Матю Джилкс прати топката в мрежата му за 0:1. Домакините се върнаха сравнително бързо в мача, след като Лукас Юткиевич изведе Дани Ингс зад защитата на гостите и той останал сам срещу Тим Хауърд го преодоля хладнокръвно, за да пусне топката в мрежата му за 1:1.

Равенството се задържа на светлинното табло само девет минути, след като Ромелу Лукаку се пребори с отбраната на Бърнли и с диагонален удар преодоля Джилкс за втори път и възстанови аванса на Евертън.

След почивката домакините се опитаха да стигнат отново до изравняване, но в последните минути на мача Самуел Ето'о с втория си гол в мача реши всичко, оформяйки крайното 1:3. Той получи топката от Стивън Пиенаар в средата на терена, напредна няколко метра и с удар от над 20 метра опъна мрежата на домакините. В продължението на редовното време камерунският нападател имаше възможност да оформи своя хеттрик, но ударът му срещна гредата.

С победата Евертън се изкачи в горната половина на таблицата с 12 точки. Седем от тези точки пък са спечелени от "карамелите" в последните три кръга.