Съндърланд изпусна Евертън (видео)

Отборите на Съндърланд и Евертън завършиха наравно 1:1 в двубоя помежду си на "Стейдиъм ъф Лайт". За ремито повече могат да съжаляват домакините, които имаха аванс след попадение на Себастиян Ларсон от пряк свободен удар, но Лейтън Бейнс изравни от дузпа. Двубоят няма да бъде запомнен с добро от ветерана в халфовата линия на "карамелите" Гарет Бари, който бе изнесен на носилка още в 13-ата минута и не е ясно колко време ще бъде извън терените.

След нулева първа част, домакините бяха тези, които стигнаха първи до гол. Уил Бъкли бе съборен от Лейтън Бейнс пред наказателното поле и Себастиян Ларсон "препарира" Тим Хауърд с технично изпълнение над стената.

Десетина минути по-късно Лейтън Бейнс се реваншира за грешката си, довела до откриването на резултата, след като бе точен от дузпа. Конър Уикъм се върна в защита и фаулира Шеймъс Коулмън в наказателното поле. От бялата точка Бейнс не сгреши и изравни резултата. До края на мача домакините отново натиснаха, но нямаха възможности да стигнат до победен гол.