Волфсбург громи в Краснодар за първа победа в групите на Лига Европа (видео)

Волфсбург разби с 4:2 Краснодар като гост и записа първа победа в Група "H" на Лига Европа. Поражението пък е първо за руския тим, който до този момент имаше две равенства. Гостите излязоха напред в резултата в 37-ата минута, когато Андрей Дикан спаси отчасти удар на Де Бройне, а Андреас Гранквист довкара топката в собствената си врата в опита си да попречи на Ивица Олич, който бе близо до това да засече на голлинията. Първоначално дори попадението бе записано на името на хърватина.

В самото начало на второто полувреме именно Кевин де Бройне удвои преднината на Волфсбург. Само 39 секунди след подновяването на играта белгиецът получи от Налдо и стреля покрай Дикан - 0:2. Домакините върнаха отчасти надеждите си в 51-ата минута, когато Андреас Гранквист намали от дузпа.

Красив гол на Луис Густаво и ново попадение на Де Бройне докараха резултата до 1:4. Четири минути преди края резервата Вандерсон вкара втори гол за Краснодар, оформяйки крайния резултат.

С успеха Волфсбург излезе на второ място във временното класиране на Група "H". "Вълците" имат актив от четири точки, а по-късно тази вечер ще завърши другият двубой от групата, в който Лил приема лидера Евертън.

Краснодар - Волфсбург 2:4

0:1 Гранквист (37' - автогол)
0:2 Де Бройне (46')
1:2 Гранквист (51'- дузпа)
1:3 Густаво (64')
1:4 Де Бройне (80')
2:4 Вандерсон (86')