Евертън и Суонзи разочароваха с нулево реми

Отборите на Евертън и Суонзи не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в двубоя си на "Гудисън Парк". Така "карамелите" не успяха да зарадват с победа своя наставник Роберто Мартинес за неговия юбилеен мач номер 200 като мениджър в английския елит. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Джонджо Шелви бе изгонен за два жълти картона в 72-ата минута. Въпреки численото си предимство в последните минути на срещата обаче домакините така и не успяха да стигнат до гол, с който да спечелят мача.

Гостите бяха по-активни преди почивката и имаха претенции за дузпа, след като удар на Джонджо Шелви срещна ръката на Антолин Алкарас, но реферът Кевин Френд не отсъди най-тежкото наказание. Вилфред Бони пък предизвика страхотно спасяване от страна на Тим Хауърд, който предотврати влизането на топката в неговата врата.

През второто полувреме централният бранител на гостите Ашли Уилямс спаси отбора си от попадение, след като изчисти топката от голлинията след удар на Ромелу Лукаку с глава в последните минути на срещата.

С ремито Евертън остана на девета позиция с 13 точки, докато Суонзи е шести с две повече.