Левски повали Лудогорец в истинско шоу на "Герена" (видео+галерия)

Отборът на Левски победи с 3:2 Лудогорец в истински футболен спектакъл за нашите стандарти пред близо 9 000 зрители на “Георги Аспарухов”. В герой за 26-кратните първенци на България се превърна Мигел Бедоя, който изригна с два гола, които са първи негови в “А” група.

Испанецът откри в 5-ата минута, Моци изравни от дузпа в 16-ата минута. Георги Сърмов вкара своя първи гол от октомври 2009 година за Левски в 27-ата минута. Бедоя в 37-ата минута направи 3:1, а Кейстара остави шампионите с 10 човека в 43-ата минута след червен картон. Гол на Вендерсон в 78-ата минута оформи крайния резултат, а драмата можеше да бъде пълна, ако Ангуло бе вкарал в 91-ата минута, когато удари гредата.

Левски - Лудогорец 3:2

Гостите удариха греда и при 2:1 за домакините чрез Абало 120-секунди след попадението на Сърмов. Аниета пък пропусна да вкара 4:1 още в 40-ата минута, а Луис Педро на два пъти също пропусна да вкара четвърти гол през втората част.

Като цяло “сините” постигнаха заслужена трета победа в историята си срещу трикратния първенец на България, който получи изненадващ шамар преди сблъсъка с Реал (Мадрид) след няколко дни на “Васил Левски”.

Публиката на "Георги Аспарухов" се завърна след три мача наказание, като около 9 000 пристигнаха по трибуните и влизаха до 15-ата минута. Домакините играха за първи път на "Герена" със своя юбилеен жълто-червен екип.

Георги Иванов смени Валери Домовчийски и Амари в стартовите 11, а на тяхно място играха Антонио Аниете и Роман Прохазка. Георги Дерменжиев пък показа, че не мисли за Реал (Мадрид) и заложи на най-добрите 11.

Феновете от Сектор Б се завърнаха на своите места с красива хореография.

“Историята помни великани сини...горди, несломими – вече сто години”, бе транспарантът, а секторът бе оцветен в синьо, жълто и червено, като в центъра му се появи огромна снимка на първия тим на Левски.

Срещата започна с радост за завърналите се по трибуните сини фенове. Мигел Бедоя откри в 5-ата минута след грешка на Владислав Стоянов, който изби лошо удар на Владимир Гаджев в краката на испанеца. В 16-ата минута Козмин Моци от дузпа изравни след нарушение на Пламен Крумов срещу Роман Безяк. Домакините имаха сериозни претенции за отсъждането на Георги Кабаков, които допусна доста грешки през всичките 90 минути.
В 26-ата минута Георги Сърмов отново даде преднина на столичани с красив гол, а две минути по-късно Абало удари дясната греда останал очи в очи с Илиев. Малко след гола си Сърмов трябваше да напусне принудително и на негово място влезе
Наджиб
Амари.
Отлична атака на Аниете и Бедоя в 37-ата минута завърши с нов гол във вратата на шампионите. Той отново бе дело на Бедоя, който преодоля технично Стоянов и направи 3:1. При следващата си атака 26-кратните шампиони пропуснаха да вкарат четвърти гол. Аниете остана сам срещу Стоянов, но стреля изненадващо в аут от няколко метра. В 43-ата минута Кайсара бе изгонен с директен червен картон, след като посегна към Веселин Минев.
На почивката Ангуло замени Михаил Александров, като Йордан Минев застана отдясно, за да спира атаките на брат си - Веселин, където през първата част домакините бяха най-силни.
Шампионите се опитваха да вкарат втори гол, въпреки че играеха с десет човека, докато Левски се бранеше добре и контраатакуваше опасно. Ешпиньо замени Абел Анисе, а Валери Домовчийски влезе на мястото на Аниете. Вандерсон пък се появи на мястото на Марселиньо в 73-ата минута.
В 75-ата минута Педро пропусна да вкара четвърти гол след нова бърза атака. 100 секунди по-късно и Амари с глава стреля в аут.
При следващата атака на шампионите се стигна до ъглов удар. Вандерсон центрира, а Минев изби към него. Бразилецът пое топката и стреля от малък ъгъл от около 20 метра в далечния ъгъл на Илиев. Това негово решение изненада синия вратар и топката спря в мрежата за 2:3 в 78-ата минута.
Веднага последваха грозни сцени. Реферът Кабаков спести червени картони на Домовчийски и Светослав Дяков, след като първия удари с лакът Моци, а втория наплю грозно Борислав Стойчев при последвалата разправия.
Попадението върна самочувствието на гостите, които започнаха да търсят равенството с човек по-малко. Поради тази причина Гонзо замени Бедоя със Стефан Велев в 83-ата минута, за да засили халфовата линия.
Абало в 86-ата минута стреля над вратата. Луис Педро сам срещу Стоянов в 88-ата минута позволи на Абало да го настигне и да избие топката от крака му преди да шутира и евентуално да реши срещата.
В 92-ата минута силен удар на Брайън Ангуло удари горната гредата, а при следващата атака Велев стреля далеч от целта.
След изтичането на триминутното продължение Кабаков даде последен съдийски сигнал и заждните да положителни емоции сини фенове и играчи изпанаха в еуфория.
Левски постигна четвърта поредна победа в "А" група и пета общо, като с актив от 19 точки е на второ място зад ЦСКА преди срещата на "армейците"  утре с Берое (18 точки) във Стара Загора.
Другият кръг "сините" гостуват на Марек, след което и на Локомотив (Пловдив). Шампионите пък вече мисля на 100% за Кристиано Роналдо, преди домакинството на Славия от последния кръг на първия полусезон.
Поражението на "орлите" бе второ за сезона в "А" група, като тима остана четвърти с 18 точки.