Детронираният шампион мачка с 6:0, Агуеро трупа преднина при голмайсторите

Детронираният миналата седмица като шампион на Англия Манчестър Сити размаза с 6:0 Куинс Парк Рейнджърс и по този начин изхвърли лондончани от Висшата лига. Възпитаниците на Мануел Пелегрини регистрираха четвърти пореден успех, с което дръпнаха на три точки пред Арсенал за второто място. Техният нападател Серхио Агуеро се откъсна напред в класирането при голмайсторите, след като днес наниза хеттрик и вече има 25 гола, което е с пет повече от основния му конкурент Хари Кейн от Тотнъм.

Агуеро откри резултата след само четири минути игра, след като отбраната на К.П.Р. му позволи да нахлуе в наказателното поле и отблизо да прониже Робърт Грийн. В 32-ата минута Александър Коларов удвои с втория си гол за сезона, който бе точно копие на първото му попадение, паднало точно по същия начин срещу Астън Вила. Сърбинът преодоля стената на съперника от фаул и прати топката в мрежата на Грийн с прекрасно изпълнение на фаул.

След почивката рециталът на домакините продължи, започнат отново от Агуеро. Кун отбеляза за 0:3 в 50-ата минута, а в 65-ата оформи своя хеттрик от дузпа, след като Мат Филипс фаулира Давид Силва в наказателното поле. В 70-ата минута Агуеро асистира към Джеймс Милнър, подавайки му на празна врата, за да отбележи колегата му за 5:0 в полза на домакините. Крайното 6:0 оформи Давид Силва в 87-ата минута, преодолявайки вратаря Робърт Грийн преди да вкара на празна врата.

Поражението остави Куинс Парк Рейнджърс на последното 20-о място в класирането с 27 точки. Ман Сити пък е втори със 73.