Тежък крах за Астън Вила на "Сейнт Мери", ще трепери до последно след 1:6 (видео)

Борещият се да запази мястото си в английския елит тим на Астън Вила ще трепери до последния кръг, след като допусна изключително тежка загуба при визитата си на Саутхамптън и регистрира най-сериозния разгром за отбора от началото на сезона. Възпитаниците на Тим Шърууд инкасираха пет гола за едно полувреме и общо шест за крайното 1:6 на "Сейнт Мери".

Садио Мане вкара най-бързият хеттрик в историята на Висшата лига, реализирайки в 12-ата, 13-ата и 16-ата минути за 3:0 в самото начало на двубоя. До почивката Шейн Лонг добави още два гола и направи резултата плачевен за гостите. Кристиян Бентеке реализира почетното попадение за Астън Вила в добавеното време на първата част, но след почивката гостите така и не успяха да се съвземат от тежките удари.

Крайното 6:1 оформи Грациано Пеле в 81-ата минута. Той засече от въздуха центриране на Садио Мане и прониза за шести път ветерана Шей Гивън.

Поражението определено ще повиши напрежението на "Вила Парк" преди последния кръг в английската Висша лига. Момчетата на Тим Шърууд се нуждаят от победа, за да гарантират мястото си в елита, след като тежката загуба днес ги остави с актив от 38 точки, на четири над опасната зона. Разгромното 6:1 пък прекъсна серията от поредни мачове без победа за "светците" на Роналд Куман, които се утвърдиха на шестото място с 60 точки, на две пред Тотнъм.