Агуеро спечели битката с Хари Кейн и донеса победата на Сити на "Уайт Харт Лейн" (видео)

Манчестър Сити спечели с 1:0 срещу Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" в деня, в който "гражданите" официално сдадоха титлата си на новия шампион Челси. Серхио Агуеро (29') вкара единственото попадение в този двубой и взе преднина в битката с голмайстора на Тотнъм Хари Кейн за реализатор №1 в Премиър лийг. Аржентинецът вече има 22 гола - с два повече от основния си конкурент. Благодарение на успеха пък "гражданите" направиха голяма крачка към гарантиране на мястото си в топ 3.

Дани Роуз започна за домакините за сметка на Бен Дейвис, докато Манчестър Сити бе без контузените Венсан Компани и Туре Яя.

В самото началото Дайър имаше добра възможност, но бранителят, оставен сам, не успя да намери рамката на вратата. Много скоро след това и Хари Кейн пропусна да даде аванс на домакините.

В 22-ата минута "граджаните" претендираха за дузпа, след като Лорис не се намеси добре, Агуеро се възползва и пое топката, но падна в наказателното поле, след като закачи леко крака си в този на Фасио. Андре Маринър обаче прецени, че не е имало нарушение. Седем минути след това Манчестър Сити вече водеше в резултата. Джо Харт се намеси след корнер пред неговата врата и изпрати топката напред към Сила, който изведе Кун Агуеро. Аржентинецът стреля силно в близкия на Лорис ъгъл - 0:1.

Малко преди почивката Райън Мейсън се озова очи в очи с Харт, но стражът на гостите се намеси добре и спаси.

През втората част Агуеро пропусна да удвои аванса на гостите, а в 78-ата минута те имаха нови претенции за 11-метров наказателен удар след единоборство между Роуз и Сабалета. Джо Харт пък се отчете с още поне три решаващи намеси, отказвайки Кейн, Паулиньо и Ламела.

"Гражданите" в момента са на второ място със 70 точки - три повече от отбора на Арсенал, който обаче е с два мача по-малко. Сити има и пет точки аванс пред градския си съперник Манчестър Юнайтед. Тотнъм остава шести, изоставайки на три точки зад Ливърпул.