Две дузпи донесоха живителна победа на Съндърланд

Тимът на Съндърланд стигна до много важна победа с 2:1 у дома срещу Саутхамптън, с което натрупа важни три точки в битката за оцеляване. Две дузпи донесоха успеха за отбора на Дик Адвокаат, който обаче не бе достатъчен на "черните котки" да излязат над опасната зона. В същото време "светците" претърпяха неприятно поражение в преследването на техните цели, а именно участие в европейските клубни турнири.

Жорди Гомес отбеляза и двата пъти от бялата точка, а Садио Мане реализира за гостите в интересния сблъсък на "Стейдиъм ъф Лайт". Гостите завършиха срещата с човек по-малко, след като Джеймс Уорд-Праус бе изгонен след нарушението за втората дузпа в полза на Съндърланд.

Домакините откриха резултата в 21-ата минута, след като Жозе Фонте фаулира в наказателното поле Били Джоунс и съдията Майк Джоунс посочи бялата точка. От нея Гомес прониза Келвин Дейвис за 1:0. Авансът на домакините обаче се задържа само 73 секунди. Още в 22-ата минута Садио Мане възстанови равенството, след като Костел Пантилимон се сблъска с двама свои защитници и изпусна топката пред себе си, за да може сенегалският нападател на "светците" да я прати в мрежата му.

Все пак домакините стигнаха до победата си десетина минути след почивката. Джеймс Уорд-Праус фаулира Джърмейн Дефоу в наказателното поле, за което бе изгонен от съдията, а Жорди Гомес вкара за втори път от дузпа, за да донесе победата на домакините.

С нея те събраха 33 точки, доближавайки се отново на една от Лестър и Хъл Сити, както и на две от местния съперник Нюкасъл в битката за оцеляване. Саутхамптън пък остана седми с 57 точки, вече на четири от петия Ливърпул.