Суонзи спечели дербито на "златната среда" (видео)

Тимът на Суонзи спечели с 2:0 битката със Стоук Сити на "Либърти Стейдиъм" и по този начин взе дербито на "златната среда". Джеферсън Монтеро вкара първия си гол с екипа на "лебедите", за да даде късен аванс на своя тим срещу "грънчарите", които изиграха силен мач в защитен план, но рухнаха в края. Възпитаниците на Марк Хюз завършиха двубоя и с човек по-малко, след като Марк Уилсън бе изгонен за два жълти картона в 84-ата минута.

Монтеро се разписа с глава в 76-ата минута, след като направи акробатичен плонж, за да засече центриране на Джонджо Шелви в мрежата на Джак Бътланд. Крайното 2:0 за тима на Гари Монк оформи резервата Ки Сун-юен в последната 90-а минута. Кореецът завърши бърза контраатака на своя тим, като автор на асистенцията за гола отново бе Джонджо Шелви.

За Суонзи това е четвърти успех в последните шест мача, който на практика гарантира мястото на уелския тим в горната половина на таблицата и в края на сезона. Както е известно, Суонзи вече подобри рекорда за най-добро предствяне на отбора във Висшата лига. Стоук Сити пък се намира на 10-а позиция с 47 точки в своя актив.