Нюкасъл продължи свободното падане със седма поредна загуба (видео)

Тимът на Нюкасъл Юнайтед продължи свободното си пропадане в английската Висша лига, след като днес допусна обрат на своя "Сейнт Джеймсис Парк" и загуби с 2:3 от Суонзи пред собствена публика, макар да бе повел с гол на Айосе Перес. Възпитаниците на Джон Карвър се доближават все повече до зоната на изпадащите, където от днес се намира и техният местен съперник Съндърланд. Това е най-слабата серия за "свраките" в английския шампионат от 1977 година насам.

Айосе Перес откри резултата още в 20-ата минута на срещата, възползвайки се от грешка на Жорди Амат в отбраната на Суонзи, но малко преди почивката Нелсон Оливейра изравни резултата, засичайки с глава центриране на Гилфи Сигурдсон от корнер.

Лошата игра на "свраките" продължи и след почивката, когато Сигурдсон оформи пълният обрат в двубоя само четири минути след подновяването на играта. Джак Корк пък заби трети гол в мрежата на Тим Крул в 71-ата минута и по този начин направи задачата на домакините да се върнат в мача невъзможна. Все пак завърналият се след дълго време извън терените Сим де Йонг върна един гол за домакините, но това бе всичко, до което те стигнаха в този двубой.