Тотнъм безапелационен на "Сейнт Джеймсис Парк", Хари Кейн с 30-и гол (видео)

Тотнъм постигна заслужена победа с 3:1 като гост на Нюкасъл и увеличи значително шансовете си да играе в Лига Европа и през следващия сезон. Насер Шадли (30') даде аванс на "шпорите", но Джак Колбек изравни в самото начало на втората част. Благодарение на Кристиан Ериксен (53') и 30-ия гол за сезона на Хари Кейн (90') Тотнъм стигна до убедителна победа на "Сейнт Джеймсис Парк".

Шадли откри резултата в 30-ата минута след удар от близо 25 метра. Топката тупна точно пред плонжа на Крул и влезе в близкия му ъгъл. Само 18 секунди след началото на второто полувреме Нюкасъл изравни. Янмаат получи на границата на наказателното поле, макар че бе в положение на засада, която остана немаркирана, след което комбинира с Перес. Неговият удар бе блокиран, но топката стигна до Колбек, който я прати във вратата на Ворм за 1:1.

В 53-ата минута Ериксен възстанови аванса на гостите. Датчанинът центрира остро от пряк свободен удар отляво на вратата на Крул, но никой не успя да играе с топката, която влезе в далечния на вратаря ъгъл.

Шадли, Кейн и Бентаелб пропуснаха да увеличат аванса на "шпорите", а и Крул се отчете с две добри намеси. В добавеното време Кейн узакони заслужената победа на Тотнъм с 30-ия си гол за сезона във всички състезания и 20-и такъв в Премиър лийг.

С успеха лондончани се изкачиха на шеста позиция, измествайки оттам Саутхамптън. Тотнъм се изравни по точки и с петия - Ливърпул, но мърсисайдци са с мач по-малко. Нюкасъл пък записа шеста поредна загуба и заема 14-а позиция с актив от 35 точки.