Юнайтед отново е господарят на Манчестър, шампионите вече треперят за мястото си в топ 4 (видео + галерия)

Манчестър Юнайтед разгроми градския си съперник Ман Сити с 4:2 на "Олд Трафорд", благодарение на което тимът на Луис ван Гаал се доближи на точка от Арсенал. Шампионите, които имаха четири поредни победи в дербито преди днес, пък окончателно сдадоха титлата и вече дори не могат да се чувстват сигурни за мястото си в топ 4. Ако Ливърпул спечели домакинството си срещу Нюкасъл утре, мърсисайдци ще се доближат на четири точки от Сити.

"Гражданите" започнаха много силно и в осмата минута Серхио Агуеро откри резултата, но с голове на Ашли Йънг (14') и Маруан Фелаини (28') Манчестър Юнайтед стигна до пълен обрат. След почивката Хуан Мата (67') и Крис Смолинг (74') довършиха "небесносините". В самия край Агуеро отбеляза още един гол, който бе под №100 за него с екипа на Сити.

Една промяна бе направил в своя стартов състав мениджърът на домакините - Крис Смолинг започна в центъра на отбраната вместо Маркос Рохо. Пабло Сабалета и Джеймс Милнър пък замениха съответно Бакари Саня и Един Джеко в титулярните 11 на Манчестър Сити. Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити
Още в шестата минута "гражданите" създадоха първото чисто положение в двубоя. Демикелис изведе Навас по десния фланг, Блинд се забави, а испанецът стреля от малък ъгъл, но Де Хеа спаси. Веднага след това Карик блокира опасен удар на Туре Яя. Вихреното начало на шампионите обаче даде резултат и в осмата минута гостите вече водеха. Милнър намери много добре Силва отляво, последният центрира по земя към Агуеро, който  изскочи зад гърба на Джоунс и отблизо прати топката във вратата на Де Хеа, давайки заслужен аванс на Сити. Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити

"Червените дяволи" обаче реагираха светкавично. Де Хеа насочи много добре топката дълбоко в половината на гостите, където Ерера напредна по левия фланг и центрира към близката греда, където топката се удари в гърба на Клиши, който се опита да блокира. Ашли Йънг реагира много бързо - 1:1.

Двубоят продължи в същото бясно темпо и в 28-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Блинд и Йънг комбинираха много добре отляво, след което авторът на първия гол за Юнайтед центрира към далечната греда, където Фелаини, който бе на ръба на засадата, засече с глава. Останаха  съмнения дали белгиецът не беше с няколко сантиметра зад Гаел Клиши, но така или иначе ситуацията бе много тънка.

Минута преди края на първата част капитанът на "гражданите" Венсан Компани влезе много остро в краката на Йънг, за което главният рефер Марк Клатънбърг му показа жълт картон, след като се консултира със своя асистент. Белгиецът извади късмет в тази ситуация, тъй като спокойно можеше да му бъде показан и директен червен картон.

В 53-ата минута домакините пропуснаха страхотна възможност за трети гол. Първо Харт спаси опасен пряк свободен удар, изпълнен от Уейн Рууни, а при последвалото разбъркване шут на Карик от мястото за изпълнение на дузпа бе блокиран. Малко след това Фелаини удари с лакът Демикелис, който се хвърли на земята. Клатънбърг спря играта, а бранителят веднага се изправи. Картони не последваха.

В 67-ата минута Хуан Мата покачи на 3:1, след като бе изведен по перфектен начин от Рууни и провря топката между краката на Харт. При повторенията обаче се видя, че испанецът бе в положение на засада, която остана немаркирана.Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити

Седем минути след това Крис Смолинг засече с глава центриране на Йънг от фаул, вкарвайки четвърти гол във вратата на Харт.

Финалният щрих в това дерби бе поставен от най-добрият играч на Сити - Серхио Агуеро, който намали на 2:4, след като получи от Сабалета и стреля точно. Де Хеа успя да докосне топката, но въпреки това тя влезе във вратата му. Това бе и стотният гол на аржентинеца с екипа на "гражданите".

Успехът е шести пореден за Манчестър Юнайтед в Премиър лийг, докато "гражданите" губят за шести път в последните си осем мача във всички състезания.

"Червените дяволи" заемат трета позиция с актив от 65 точки. Сити е четвърти, с четири по-малко.