Евертън разпиля Манчестър Юнайтед на непревземаемия "Гудисън Парк" (видео)

Отборът на Евертън разби с класическото 3:0 Манчестър Юнайтед и по този начин нанесе втора поредна загуба на "червените дяволи" във Висшата лига. Възпитаниците на Роберто Мартинес изнесоха истинска лекция на съперника и продължиха впечатляващото си представяне в последните месеци.

За "карамелите" това е шести пореден мач без загуба, като ливърпулци са спечелили пет от тези срещи. Освен това отборът е непобеден на своя "Гудисън Парк" от началото на 2015 година. Още преди почивката Джейм Макарти и Джон Стоунс дадоха аванс от два гола на Евертън. Крайното 3:0 оформи резервата Кевин Миралас в 75-ата минута.

Двубоят започна прекрасно за "карамелите", които откриха резултата с първия си удар във вратата на Давид де Хеа. Джеймс Макарти даде ранен аванс на своя тим. Той се разписа още в 5-ата минута на срещата, след като се вряза между Пади МакНиър и Дейли Блинд в наказателното поле на гостите след отлична контраатака на "карамелите" и отблизо прониза Давид де Хеа с удар по тревата.

Гостите се опитаха да отговорят, но Маруан Фелаини стреля високо над вратата от границата на наказателното поле, след като бе отнел топката от Гарет Бари. Така се стигна до 35-ата минута, когато Джон Стоунс удвои аванса на "карамелите" след отлично изпълнен корнер от страна на Лейтън Бейнс. Английският национал центрира и качи топката на главата на младия бранител, който се измъкна от опеката на Маруан Фелаини и прати топката в опразнения ляв ъгъл на вратата на Давид де Хеа. Там Ашли Йънг опита да изчисти, но само успя да прати топката в горната греда и оттам тя влетя в мрежата на неговия отбор. По този начин домакините взеха сериозен аванс в резултата още преди края на първото полувреме.

На почивката Луис ван Гаал се опита да промени нещо в състава си и включи в игра Радамел Фалкао на мястото на изкаралия си жълт картон и играл слабо през първата част Фелаини. Това обаче не промени особено представянето на "червените дяволи" и чисти положения пред вратата на Тим Хауърд липсваха. Единствено Уейн Рууни можеше да върне едно попадение за "дяволите", след като остана непокрит в наказателното поле на Евертън при изпълнение на корнер, но не успя да се възползва от добрата ситуация.

В 75-ата минута домакините нанесоха и трети удар по своя опонент. Рос Баркли изведе Кевин Миралас зад защитата на "червените дяволи" и влезлият като резерва белгийски нападател с удар по тревата разстреля Де Хеа. В ситуацията останаха доста неизвестни, тъй като Ромелу Лукаку бе зад защитата в положение на засада, но не игра с топката, което накара съдията да не вдигне своя флаг. Цялата защита на Манчестър Юнайтед обаче спря да играе, убедена че засада ще бъде отсъдена и така Миралас получи сериозно предимство.

Поражението е второ поред за 20-кратните шампиони на Англия след загубата при визитата на Челси на "Стамфорд Бридж" миналия уикенд. Евертън пък се изкачи в горната половина на таблицата с 44 точки след петата си победа в последните шест мача във Висшата лига.