Брадфорд не се предава в Купата на Англия

Останалият единствен представител на Лига 1 в турнира за Купата на Англия Брадфорд Сити продължава похода си в надпреварата, макар този път да не успя да вземе поредния си скалп в домакинството на Рединг. Срещата на "Корал Уиндоус Стейдиъм" завърщи наравно 0:0 и ще има преиграване на терена на "кралските поданици", което трябва да определи кой от двата тима ще продължи към полуфиналите в турнира на "Уембли".

Преиграването на "Мадейски Стейдиъм" ще се състои на 16 март. В днешната среща и двата тима имаха възможности да стигнат до успеха, след като на тежкия терен на "Корал Уиндоус Стейдиъм" всяко попадение можеше да се окаже решително. Павел Погребняк удари гредата зад Уилямс с мощен удар с десния крак. Гари Лидъл пък бе най-близо до гола от домакините, но неговият удар в началото на втората част също срещна гредата.

В 86-ата минута топката се отби от гредата след центриране на Оливър Норууд и разбъркване в наказателното поле. Евентуално попадение във вратата на домакините щеше да е доста тежък удар за тях, особено след като съдията не забеляза, че в случая Погребняк отигра топката с ръка преди да я прати в гредата.

БРАДФОРД - РЕДИНГ 0:0
БРАДФОРД: Уилямс, Дарби, МакАрдъл, Дейвис, Мередит, Лидъл, Мораиш (76-Холидей), Нот (83-Йейтс), Кларк (83-Зоко), Хансън, Стед

РЕДИНГ: Федеричи, Кели, Пиърс, Ектор, Обита, Макий (80-Якубу), Уилямс, Чалоба (83-Акпан), Норууд, Робсън Кану (66-МакКлиъри), Погребняк

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: МакАрдъл (Брадфорд);

СЪДИЯ: Нийл Суорбрик

СТАДИОН: "Корал Уиндоус Стейдиъм", 24 321 зр.