Третодивизионен тим елиминира позорно Челси, след като изоставаше с 0:2 на "Стамфорд Бридж" (видео)

Третодивизонният Брадфорд Сити стигна до шокиращ обрат от 0:2 срещу предендента за титлата в Премиър лийг Челси на "Стамфорд Бридж" и победи с впечатляващото 4:2 лондончани, изхвърляйки селекцията на Жозе Моуриньо от турнира за Купата на Англия. Двубоят започна перфектно за домакините, които поведоха с 2:0 след голове на Гари Кейхил (21') и Рамиреш (38'), но след това бойкият тим на Брадфорд, който се намира на 49 позиции зад днешения си съперник, вкара цели четири попадения чрез Джон Стийд (41'), Филипе Мораис (75'), Анди Холидей (82') и Марк Йеитс (94').

Цели девет промени бе направил в своя стартов състав мениджърът на лондончани Жозе Моуриньо. Единствено Гари Кейхил и Джон Оби Микел бяха запазили титулярните си места от отбора, който стартира през седмицата срещу Ливърпул. Петер Чех започна на вратата, а Лоик Реми и Дидие Дрогба оформиха нападателния тандем на домакините. 18-годишният Андреас Кристенсен бе титуляр едва за втори път.

Бен Уилямс, Филипе Мораис и Били Кнот започнаха за Брадфорд Сити.

Дрогба и Мораис пропуснаха по една добра възможност в първите минути, като положението за гостите бе изключително чисто, но Петер Чех показа класа и спаси.

Гари Кейхил откри резултата в 21-ата минута, когато засече на близката греда центриране на Оскар от корнер. В 38-ата минута Рамиреш удвои, след като направи добро двойно подаване със Салах и стреля в обратния ъгъл за 2:0. Само две минути след това Джонатан Стийд намали след страхотен удар с левия крак и неуспешен опит на Чех да избие летящята с висока скорост топка.

През втората част развоят на този двубой, който изглеждаше решен в полза на домакините, се преобърна на 180 градуса. Първо, 1/4 час преди края, бившият играч на Челси Филипе Мораис, продукт на академията на лондончани, изравни резултата. Чех спаси първо удар отблизо на Кнот, но след това 29-годишният Мораис довкара отблизо - 2:2. Осем минути преди края Анди Холидей направи обрата пълен. Джон Стийд задържа добре и пусна към Халидей, който с прекрасен удар от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл - 2:3.

В добавеното време Марк Йеитс довърши Челси с четвърти гол, с който изпрати Брадфорд с гръм и трясък в петия кръг на ФА Къп - нещо, което се случва на тима за първи път от 18 години насам.

Загубата е първа за Челси на "Стамфорд Бридж" през този сезон.

ЧЕЛСИ - БРАДФОРД СИТИ 2:4

1:0 Кейхил (21')
2:0 Рамиреш (38')
2:1 Стийд (41')
2:2 Мораис (75')
2:3 Холидей (82')
2:4 Йеитс (90')