Рединг отива на 1/2-финал на "Уембли" с класика над Брадфорд

Отборът на Рединг по категоричен начин си осигури продължаване на 1/2-финал в турнира за Купата на Англия, който ще се играе на "Уембли". Тази вечер тимът надигра с класическото 3:0 Брадфорд в преиграването на двубоя помежду им от 1/4-финала. До този мач се стигна след като в първия сблъсък двата тима не излъчиха победител и направиха нулево реми.

Рединг обаче бе далеч по-добрият тим тази вечер. Домакините набързо взеха преднина от два гола чрез попадения на Хал Робсън-Кану в 6-ата и Гарат Маклиъри в 9-ата минута.

В 63-ата минута ситуацията за Брадфорд стана още по-тежка след като Филипе Мораиш получи червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Играчите на Рединг се възползваха от това и в 68-ата минута Джейми Макий заби трети гол, с който окончателно реши всичко в мача.

С тази победа Рединг си уреди среща с Арсенал на полуфинала. Двубоят ще се играе на 18 април в Лондон на "Уембли".