Фурорът на "светците" продължава

След като през уикенда повали Манчестър Юнайтед на неговия "Олд Трафорд", Саутхамптън продължи със силните си изяви и в турнира за ФА Къп. В преиграване от третия кръг на надпреварата "светците" победиха с 1:0 Ипсуич и в следващата фаза ще се изправят срещу Кристъл Палас.

Шейн Лонг отбеляза единствения гол за гостите в 19-ата минута. За Ипсуич, който е сред лидерите в Чемпиъншип, титуляр беше бившият халф на Левски Кевин Бру. "Трактористите" отпаднаха от този съперник за 5-и път в 5 срещи помежду им в турнира.

В началото Ипсуич доминираше, но саутхамптън поведе в 19-ата минута, когато ирландецът Лонг се пребори за топката и простреля Бартош Бялковски. Гостите пропуснаха няколко възможности да удвоят преднината си, а след почивката най-близо до изравняването беше Дарън Амброуз, но Фрейзър Форстър спаси неговия изстрел с глава.

В последното преиграване днес Брадфорд разгроми Милуол с 4:0 и в следващия кръг ще срещне Челси. Още в 13-ата минута гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Марк Бийвърс и това направи задачата на "петлите" много по-лесна. До почивката те вкараха три безответни гола, а крайния резултат бе оформен от Били Кнот в 56-ата минута.

ИПСУИЧ - САУТХАМПТЪН 0:1 (0:1)