Приказката на Брадфорд във "ФА Къп" продължава (видео)

Третодивизионният английски Брадфорд продължава феноменалния си рейд в турнира "ФА Къп" и след победата си над Челси на "Стамфорд Бридж", днес взе нов скалп на клуб от Висшата лига. Този път жертва на възпитаниците на Фил Паркинсън, които заемат девето място в третото ниво на английския футбол Лига 1, падна Сънъдрланд, който след поражение с 0:2 на "Вали Пърейд" се сбогува с мястото си в най-стария клубен турнир в историята на футбола. Така "петлите" са само на една победа от мач на "Уембли", където се играят полуфиналите и финала на турнира за Купата на Англия. Брадфорд е на този етап в надпреварата за пръв път от 1976 година насам.

Джон О'Шей откри резултата във втората минута на срещата, забивайки топката в собствената си врата. Домакините се приспособиха по-добре към разкаляния терен на "Вали Пърейд" и още преди почивката можеха да удвоят своя аванс, но Вито Маноне спаси вратата си в няколко ситуации.

След изминаването на един час игра обаче Джонатан Стед бе безкомпромисен и отбеляза за 2:0, което бе негов гол във пети пореден кръг от турнира за Купата на Англия. Връщане обратно в мача за "черните котки" вече нямаше и серията на клуба от шест поредни победи на терена на Брадфорд във всички надпревари бе спряна.

По този начин тимът от третото ниво на английския футбол демонстрира, че успехът над Челси в предния кръг съвсем не е бил късметлийски и отборът вече чака съперника си за 1/4-финалите в турнира.

БРАДФОРД - СЪНДЪРЛАНД 2:0
1:0 - О'Шей (2-авт.)
2:0 - Стед (61)