Две дузпи не помогнаха на Ливърпул да бие последния Лестър (видео)

Две дузпи през първото полувреме не помогнаха на Ливърпул да победи последния в класирането на английската Висша лига Лестър и двубоят на "Анфийлд" завърши наравно 2:2. Стивън Джерард даде аванс от два гола на мърсисайдци преди почивката с две точни изпълнения от бялата точка, но въпреки това възпитаниците на Брендън Роджърс не успяха да удържат своя аванс и допуснаха изравняване след почивката. Дейвид Нюджънт намали в 58-ата минута, а две по-късно Джефри Шлуп донесе равенството на "лисиците".

Срещата започна с изненадващ натиск на Лестър. Още в първата минута на двубоя Риад Марез разтресе страничната греда зад Симон Миньоле с фалцово изпълнение на пряк свободен удар, с което изненада белгийския вратар. Отново Марез бе много близо до гола в 13-ата минута, когато с левия крак прати топката в аут от много чиста позиция след подаване на Джефри Шлуп. След тези ранни положения за "лисиците" дойде и най-дискусионния момент в срещата.

В 17-ата минута Уес Морган направи шпагат, с който пресече центриране на Рахим Стърлинг в наказателното поле. Реферът Майк Джоунс посочи бялата точка за игра с ръка, но повторенията показаха, че топката е срещнала лицето на Морган. От 11 метра Стивън Джерард не сгреши и изведе Ливърпул напред в резултата. До края на полувремето домакините заиграха още по-уверено и в 39-ата минута получиха правото да изпълнят нова дузпа. Този път топката срещна ръката на Дани Симпсън и претенциите на гостите не бяха оправдани. Отново Джерард се нагърби с изпълнението на дузпата и прати топката в обратния ъгъл на Бен Хамър за 2:0.

Този аванс на домакините обаче не уплаши ни най-малко "лисиците" и през второто полувреме те излязоха изключително вдъхновени, за да застрашат неколкократно вратата на Миньоле още в началото на втората част. Така в 58-ата минута Джейми Варди свали топката за Дейвид Нюджънт и бившият футболист на Евертън с красиво воле да намали изоставането на гостите. Минута по-късно резултатът бе изравнен от миналия през Манчестър Юнайтед Джефри Шлуп, който с удар извън наказателното поле препарира за втори път Симон Миньоле за 2:2.

Ремито спря серията от две поредни победи на Ливърпул в английската Висша лига и отдалечи отбора вече на седем точки от топ 4, където се утвърди Саутхамптън. Пропуснатата победа със сигурност ще влоши настроението в лагера на мърсисайдци, докато при гостите от Лестър то е приповдигнато след две великолепни представяния далеч от дома.