Челси не успя да пречупи "светците" и изпусна две точки (видео)

Лидерът в класирането на английската Висша лига Челси изгуби две точки от аванса си на върха, след като не успя да победи Саутхамптън при гостуването си на "Сейнт Мери" и завърши наравно 1:1. Възпитаниците на Жозе Моуриньо имаха огромно игрово предимство през второто полувреме на двубоя, но така и не успяха да стигнат до втори гол във вратата на Фрейзър Форстър, с който да вземат трите точки. През първата част "светците" поведоха с гол на Садио Мане в самото начало на мача, а Еден Азар бе изравнил за гостите от Лондон. След почивката "сините" натиснаха здраво в търсене на пълен обрат, но пропуски пред вратата на Саутхамптън направиха Азар, Диего Коща и влезлият като резерва Дидие Дрогба. Така Челси изгуби две точки в битката за титлата с Манчестър Сити и ще позволи на шампионите да се доближат само на една от тях в подреждането.

Нападателят на Саутхамптън Садио Мане даде аванс на "светците" след само 15 минути игра. Той бе изпуснат от защитата на "сините" при пас на Душан Тадич и откъснал се сам срещу Тибо Куртоа, прати топката технично над него и в мрежата му за 1:0. Преди това гостите бяха стартирали по-добре мача, но първоначалният им устрем бе спрян по възможно най-добрия начин от възпитаниците на Роналд Куман.

Еден Азар обаче възстанови равенството секунди преди края на първата част, след като с отличен самостоятелен рейд в наказателното поле на домакините преодоля последователно Мая Йошида и Тоби Алдервейрелд, за да прати топката в мрежата на Фрейзър Форстър с прецизен диагонален удар. По този начин Челси не само се върна в мача, но и взе психологическо предимство за втората част.

След почивката възпитаниците на Жозе Моуриньо направиха всичко по силите си да стигнат до втори гол, но така и не намериха път към мрежата на стабилния в този мач Фрейзър Форстър. Те имаха претенции и за дузпа в своя полза, след като Сеск Фабрегас падна в наказателното поле след съприкосновени с Флорин Гардош, но реферът Антъни Тейлър прецени, че испанецът симулира и му показа жълт картон. В самия край на мача домакините останаха и с човек по-малко на терена, след като Морган Шнайдерлин си изкара втори жълт картон за груб фаул срещу Вилиан. Въпреки това "светците" успяха да задържат равенството и спечелиха точка срещу един от фаворитите за титлата.

След ремито Челси остава на върха в класирането и ще посрещне 2015 година като лидер в Премиър лийг, но авансът им може да бъде съкратен само на една точка. Саутхамптън пък остава в топ 4 с 33 точки и ще се бори с всички сили за място в Шампионската лига.